Inulina

Inulina
  • Inulina
(Zdjęcia mają charakter ilustracyjny)
Produkt ID
1000063
EAN kod
8588004890619
17.00,- złCena z VAT
dostępny w magazynie
(opłata za recykling jest liczona w cenie)   
• Inulina błonnik z korzenia cykorii
• Naturalny prebiotyk
• Zamiennik cukru
• 300g

Opis produktu
 

Inulina - naturalny prebiotyk pochodzących z korzenia cykorii. Inulina przechodzi przez nasz układ trawienny w dużej mierze niezmieniona. Jest odporna na działanie kwasów trawiennych i enzymów trawiennych. Niezmieniona dostaje się do jelita grubego, który rozpoczyna swoje zadanie. Inulina działa w jelicie grubym jako źródło składników pokarmowych dla niektórych organizmów żywych. Stwarza idealne warunki życia dla przyjaznych bakterii (acidofillus Lactobacillus, Lactobacillus bifidum itp.). Wspiera ich wzrost i podział, a tym samym przedłuża ich żywotność.
 

Zapobiega reprodukcję wrogich bakterii. Pomaga zapobiegać biegunki zakaźnej. Inulina jest pośrednio zaangażowana w walce ciągłej przed zapaleniami jelit i okrężnicy. Obecność inuliny zwiększa wchłanianie wapnia nawet o 50%.
 

Zalecone dawkowanie
 

Inulina błonnik z cykorii zaleca się przyjmować 1 raz dziennie 10g lub 2 razy dziennie po 5g. Dzienną dawkę rozmieszać w wodzie, w soku lub w mineralnej wodzie i wypić. Można również dodawać do jogurtu.
 

Wartość odżywcza w 100g proszku
 

Energia 503kj/120kcal

Inulina 90g

Węglowodany 97g
 

Składniki
 

Inulina błonnik z cykorii
 

Opakowanie
 

Produkt dostępny w opakowaniu 300g
 

Producent
 

Vemica
 

Ogólne informacje i porady
 

Jeśli wystąpią podczas stosowania inuliny problemy, zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie inuliny. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.

(zastrzegamy sobie prawo do zmiany tych opisów i specyfikacji bez uprzedzenia)