Stevion (stewia)

Stevion (stewia)
  • Stevion (stewia)
(Zdjęcia mają charakter ilustracyjny)
Produkt ID
1000051
30.99,- złCena z VAT
dostępny w magazynie
(opłata za recykling jest liczona w cenie)   
• Naturalny sypki słodzik
• Zawiera stewie i prebiotyk
• Słodycz jak cukier
• 300g
• GI=15
• Dla diabetyków


Opis produktu
 

Stevia to naturalny słodzik w proszku, który w pełni zastępuje cukier buraczany (sacharoza). Głównymi składnikami są substancje słodzące, zwane glikozydy Stevionu wyekstrahowane z rośliny Stevia cukrowa oraz błonnik inuliny, który jest otrzymywany przez ekstrakcję z korzenia cykorii.
 

Stevia jest 300 razy słodsza niż cukier buraczany. Receptura Stevionu została zaprojektowana dla uzyskania tej samej słodyczy jak z cukru buraczanego.
 

Stevia w przeciwieństwie do cukru buraczanego jest niskokaloryczna, nieobciąża organizmu, zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i próchnicy, pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi i w wątrobie, pobudza pracę trzustki.
 

Zawarta inulina jest rozpuszczalnym błonnikiem z prebiotyckim efektem, który przechodzi bez zmian do jelita grubego, gdzie wspiera tworzenie własnych bifidobakterii (używane jako źródło "żywności" dla przyjaznych bakterii w ludzkim przewodzie pokarmowym). Rozmnażanie zdrowej mikroflory poprawia perystaltykę jelit, a tym samym zdrowie konsumenta. Inulina ma pozytywny wpływ na wyrównanie i utrzymanie stałego stężenia cukru we krwi, wykorzystanie wapnia, magnezu i innych minerałów. Przyczynia się do zmniejszenia poziomu cholesterolu i lipidów w surowicy.
 

Stevion naturalny słodzik, nadaje się dla tych, którzy nie chcą zrezygnować ze słodkiego, a boją się przed zwiększeniem masy ciała. Dla dorosłych i dzieci, ale szczególnie dla diabetyków i osób z predyspozycją do cukrzycy, osoby cierpiące na choroby układu krążenia i otyłości.
 

Konsumpcja żywności/napojów zawierających Stevion zamiast innego cukru przyczynia się do utrzymywania mineralizacji zębów.
 

Zalecane dawkowanie
 

Stevion w porównaniu z cukrem buraczanym (sacharoza) posiada ten sam smak.i słodkość. Maksymalna dawka dobowa wynosi 100 g.
 

Wartość energetyczna w 100g proszku
 

Energia 1096 KJ / 258Kcal

Białko 0g

Tłuszcz 0g

Sacharydy 99g

Glikemiczny index (GI=15)
 

Składniki
 

ekstrakt z Stevie cukrowej, sorbitol, izomaltuloza, inulina z cykorii
 

Opakowanie
 

Produkt dostępny w opakowaniu 300g
 

Producent
 

Vemica
 

Ogólne rady i ostrzeżenia
 

Trzymać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w suchych warunkach w dobrze zamkniętym opakowaniu, w temperaturze do 25 ° C. Przekroczenie zalecanego dziennego spożycia może powodować efekt przeczyszczający. Nie stosować jako substytut zróżnicowanej diety.

(zastrzegamy sobie prawo do zmiany tych opisów i specyfikacji bez uprzedzenia)