NOWOŚĆ

Młody jęczmień 400g

Młody jęczmień /400g
  • Młody jęczmień /400g
(Zdjęcia mają charakter ilustracyjny)
Produkt ID
1000006
EAN kod
8588004890473
120.00,- złCena z VAT
wyprzedane
(opłata za recykling jest liczona w cenie)   
• Młody zielony jęczmień
• Green barley
• Proszek
• Suplement diety
• 400 g

Młody jęczmień - mielone liście

Ludzkie ciało, podobnie jak inne żyjące organizmy, nie jest przeznaczone, aby mogło efektywnie absorbować syntetyczne witaminy iminerały. Problemem w dzisiejszych czasach, jest przyjęcie wystarczającej ilości zalecanej dziennej dawky witamin i składników mineralnych w naturalnej postaci. Proszek z mielonych liści jęczmienia, jest zatem doskonałym wyborem dla zapewnienia kompleksowej dostawy składników odżywczych, które nasz organizm potrzebuje każdego dnia.

Zielony proszek młodego jęczmienia uzyskujemy po około 200 dniach kiełkowania, kiedy to młode rośliny jęczmienia osiągają szczytowe wartości odżywcze. Młode zielone liście są zbierane, a następnie suszone na powietrzu, w celu zachowania pełnej wartości odżywczej. Od tej fazy pochodzi również nazwa "jęczmień zielony" lub "młody jęczmień", gdy liście są pięknie zielone i wolne od ziarna. Przekroczono tej fazy kiełkowania prowadzi do przeniesienia składników odżywczych z liści do odżywiania i wzrostu jęczmienia.

Młody jęczmień posiada pełną gamę naturalnych witamin, składników mineralnych, aminokwasów, enzymów oraz dużej ilości błonnika i tysiące innych substancji odżywczych.

Błonnik zawarty w mielonom liści jęczmienia wywołuje uczucie sytościi ułatwia przejścienie strawionych resztek jedzenia przewodu pokarmowego, zapobiegania zaparciami biegunki, co w efekcie ma pozytywn ywpływ na ogólny stan zdrowia.

Wartości odżywcze w 100 g proszku

Wartość energetyczna 1211kJ (285 kcal)
Białko 16 - 24g
Węglowodany 32 - 48g
Tłuszcze 4 - 6g
Błonnik 19 - 29g
Chlorofil  407 - 611mg

Zalecane dawkowanie

2 g (1 łyżeczka) zielony jęczmień / 1 do 2 razy dziennie

Sposób użycia

1-2 łyżeczki proszku młodego jęczmienia miesza się w 200ml wody lub soku owocowego. Najlepiej wypić 20 min. przed jedzeniem. Alternatywą jest dodać proszek do jogurtu, potraw zbożowych, zup i sałatek.

Składniki

Proszek z mieloych liści młodego jęczmienia

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 100g

Producent

Vemica

Ogólne informacje i porady

Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.
 
(zastrzegamy sobie prawo do zmiany tych opisów i specyfikacji bez uprzedzenia)