Ksylitol cukier brzozowy 250g

Ksylitol cukier brzozowy 250g
  • Ksylitol cukier brzozowy 250g
(Zdjęcia mają charakter ilustracyjny)
Produkt ID
1000053
EAN kod
8588004890435
16.00,- złCena z VAT
dostępny w magazynie
(opłata za recykling jest liczona w cenie)   
• Ksylitol cukier brzozowy 250g
• Krystaliczny proszek
• GI = 7
• Naturalny słodzik
• Dla diabetyków


Opis produktu
 

Niski indeks glikemiczny IG = 7 ksylitol (IG cukru = 68) pomaga utrzymać niski i stabilny poziom cukru we krwi. Przy jego trawieniu i metabolicznej przemianie nie jest potrzebna insulina. Jest odpowiedni jako słodzik dla cukrzyków, dla kobiet w ciąży z cukrzycą ciążową. Nadaje się również dla osób cierpiących na infekcje grzybicze (kandydoza), natomiast w porównaniu do tradycyjnego cukru nie dostarcza podatnego gruntu dla rozwoju pleśni.
 

Ksylitol jest substytutem cukru. Odpowiedni dla wszystkich, dzieci i dorosłych, diabetyków, osoby z predyspozycją do cukrzycy, kobiet w ciąży oraz karmiących , w ramach redukcji i diety candida.
 

Żywieniowe skutki stosowania ksylitol jako zamiennik cukru:
 

  • Spożywanie pokarmów i napojów zawierających ksylitol zamiast innych cukrów przyczyniasię do utrzymania mineralizacji zębów.
  • Spożywanie pokarmów i napojów zawierających ksylitol zamiast innych cukrów powoduje mniejszy wzrost poziomu glukozy we krwi po ich spożyciu w porównaniu do żywności i napojów, które zawierają cukier.
 

Sposób użycia
 

Ksylitol nadaje się nie tylko do słodzenia gorących i zimnych napojów, a także do pieczenia, gotowania, słodzenia owoców, sałatek, sosów oraz tam, gdzie istnieje potrzeba, aby zastąpić klasyczny cukier buraczany.
 

Zalecane dawkowanie
 

Maksymalna dawka dobowa wynosi 50g
 

Składniki
 

ksylitol
 

Opakowanie
 

Produkt dostępny w opakowaniu 250g
 

Producent
 

Vemica
 

Ogólne informacje i porady
 

Ksylitol nie nadaje się do pieczenia ciast drożdżowych (na ksylitolu drożdże nie rosną)
 

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze do 25°C. Przekroczenie zalecanej dziennej dawki może powodować działanie przeczyszczające.

(zastrzegamy sobie prawo do zmiany tych opisów i specyfikacji bez uprzedzenia)