Błonnik ryżowy 300g

Błonnik ryżowy 300g
  • Błonnik ryżowy 300g
(Zdjęcia mają charakter ilustracyjny)
Produkt ID
1000065
EAN kod
8586004730645
20.00,- złCena z VAT
Na zamówienie
(opłata za recykling jest liczona w cenie)   
• gama-oryzanol
• fytosterol
• białko 15%
• 300g

Opis produktu

Ryż jest jedną z najstarszych roślin uprawnych świata. Główną wartość odżywcza ryżu jest znana dłużej niż 10000 lat.
Błonnik ryżowy zawiera minimalnie 25% błonnika, białka, tłuszcze, gdzie 80% to nienasycone kwasy tłuszczowe i inne substancje bioaktywne, dalsze strawialne węglowodany (głównie skrobię), wysoką zawartość witamin z grupy B, minerały (zwłaszcza magnez) i jest bogaty w antyoksydanty (witaminy, flawonoidy, karotenoidy, gamma-oryzanol).

Błonnik ryżowy jest hypoalergiczny, nadaje się do diety bezglutenowej. Przyczynia się do lepszego trawienia i ma świetny profil smakowy.

Białko zawarte w miąższu to jedenz najbardziej kompleksowych źródeł aminokwasóww porównaniu do innychz bóż. Białko ryżowe znane jest jako źródło hipoalergicznego białka. Skrobia ryżowa ma neutralny smaki jest bardzo łatwo przyswajalna. Błonnik ryżowy jest bogaty w witaminy z grupy B, zwłaszcza B1 (tiamina), B3 (niacyna), przeciwutleniacze. Błonnik ryżowy jest bogaty w antyoksydanty, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Gamma-oryzanol pomaga utrzymać prawidłową wartość soków trawiennych w żołądku i jest korzystny w leczeniu wrzodów żołądka.

Korzystny wpływ błonnika ryżowego

  • optymalizacja żywności (zrównoważona kompozycja składników odżywczych mikro i makro, naturalne źródło błonnika, witamin, minerały),
  • wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i wątrobie (gamma-oryzanol, błonnik, kwasy tłuszczowe, fitosterole)
  • przeciwutleniacze (witaminy, karotenoidy, flawonoidy)
  • lepsze trawienie (błonnik).

Zalecone dawkowanie

Błonnik ryżowy zaleca sięstosować rano. Dwie łyżeczki (10-15g )wymieszać w szklance z 80 - 100ml wody lub innych napojów i wypić. Można wymieszać w jogurcie lub z płatkami musli.

Wartość odżywcza w 100g proszku

Energia 1379 kj / 330 kcal, Białko 15%, Tłuszcze( w tym 80% nienasycone kwasy tłuszczowe) 20%, Minerały 9%, Węglowodany 50%, Błonnik 20%, Witamina E 6 mg, Witamina B1 2,5 mg, Witamina B3 37 mg, Magnez 800 mg, Gamma-oryzanol 250 mg, Fitosterole 440 mg

Składniki

Błonnik z plewki ryżowego ziarna

Opakowanie

Produkt dostępny w opakowaniu 300g

Producent

ASP

Ogólne informacje i porady

Jeśli wystąpią podczas stosowania błonnika ryżowego problemy, zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie błonnika ryżowego. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.

(zastrzegamy sobie prawo do zmiany tych opisów i specyfikacji bez uprzedzenia)