Babka jajowata

Babka jajowata
  • Babka jajowata
(Zdjęcia mają charakter ilustracyjny)
Produkt ID
1000064
EAN kod
8586004730522
17.80,- złCena z VAT
dostępny w magazynie
(opłata za recykling jest liczona w cenie)   
• Psyllium
• Babka jajowata
• Błonnik rozpuszczalny
• Całkowicie naturalny
• 150g

Opis produktu
 

Psyllium - babka jajowata jest idealnym źródłem błonnika pokarmowego dla osób mających problemy z tolerancją na błonnik owsiany. Ma kojący wpływ na wrażliwe jelita, gdzie błonnik owsiany może być zbyt ścierny. Błonnik Psyllium jest całkowicie naturalny i bezpieczny, używany przez miliony ludzi na całym świecie. Jest on wchłaniany przez nasz organizm i nie jest uzależniający. Dlatego nadaje się do długotrwałego użytkowania.

Po użyciu Psyllia powstaje uczucie „fałszywego nasycenia“ i zmniejsza się pragnienie po jedzeniu, co jest ważne przy obniżaniu nadwagi.
 

Dobrze zrównoważona dieta z odpowiednią ilością błonnika stymuluje właściwą eliminację niestrawionych resztek z naszego ciała. Jest to szczególnie ważne, aby system trawienny mógł funkcjonować sprawnie, tak aby nasz organizm mógł wchłonąć z pokarmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Zablokowany układ trawienny może uniemożliwić jej prawidłowe funkcjonowanie. Odpowiednia ilość błonnika w diecie jest obecnie uważany za bardzo ważny dla prawidłowego trawienia. Większość ludzi jednak w normalnej diecie posiada zaledwie 10 - 15 gramów błonnika dziennie, podczas gdy wymagana ilość błonnika powinna wynosić co najmniej 25 g. Błonnik pomaga usuwać niestrawione resztki potraw z przewodu pokarmowego, powodując ich ostatecznie pozytywny wpływ na nasz ogólny stan zdrowia. Psyllium jest dobrym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. Wchłania wodę ponad dwadzieścia razy więcej z powodu swojej wagi. Powoduje to, że po zmieszaniu z wodą tworzy miękki żel, który w swojej zdolności absorpcyjnej trwa nawet w przewodzie pokarmowym. To pomaga usunąć toksyny z organizmu i zapobiega ich pozostawania zbyt długo w jelitach.
 

Działanie
 

  • unikalny błonnik rozpuszczalny przy nadwadze i otyłości, odpędza uczucie głodu
  • posiada niską wartość energetyczną
  • oczyszcza układ trawienny i reguluje stolec
  • skuteczny środek przy zaparciu i biegunce, obniża ryzyko raka jelit i odbytnicy
  • można stosować przy cukrzycy i podwyższonym poziomie cholesterolu, nie zawiera cukrów

Sposób użycia
 

Psyllium zaleca się przyjmować 25-30 minut przed posiłkiem lub po posiłku. 1 porcję (10g) rozmieszać w 100 ml wody lub soku i od razu wypić. Po podaniu pojedynczej dawki należy wypić 300 ml wody. Dla uzyskania lepszego efektu należy przyjmować dziennie 2 – 3 dawki. Psyllium można również dodawać do różnych zamienników posiłków lub mlecznych koktajli. Możesz także dodać do jogurtu. Nie zapomnij zawsze wypić kolejnej szklanki wody lub innego napoju.
 

Wartość spożywcza w 100g proszku
 

Energia 20kj (4,8kcal)

Białko 1g

Błonnik 90g

Weglowodany 0g

Tłuszcz 0,28g
 

Skladniki
 

Błonnik ze skórek Psyllia ( Babka płesznik)
 

Opakowanie
 

Produkt dostępny w opakowaniu 150 g
 

Producent
 

ASP
 

Ogólne informacje i porady
 

Jeśli wystąpią podczas stosowania psyllia problemy zmniejsz dawkę spożycia, póki problemy nie znikną. Następnie można stopniowo zwiększać spożycie psyllia. Nie należy przekraczać określonej dziennej dawki. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat. Przechowywać starannie w suchym miejscu.

(zastrzegamy sobie prawo do zmiany tych opisów i specyfikacji bez uprzedzenia)